Home » Sanat » TOZ PASTEL İLE YAPILMIŞ ÇALIŞMALAR

TOZ PASTEL İLE YAPILMIŞ ÇALIŞMALAR

Kadife Kağıt Üzerine Yapılmış Toz Pastel Çalışmaları

Kadife kağıt dediğimiz zaman kadifenin kağıdı da mı olur diyebilirsiniz, kadifenin kağıdı da oluyor hatta üzerine toz pastel çalışmaları mükemmel oluyor, toz pastel etkisi diğer kağıtlara da çok güzel oluyor ama kadife kağıt üzerine çok çok daha güzel oluyor, eklediğim fotoğraflar öğrenci çalışmaları olmakla birlikte ilk defa kadife kağıt üzerine toz pastelle çalıştılar, bazıları ilk defa resim yaptı bazıları da biraz daha deneyimli öğrencilerdi, sonuç olarak hepsi toz pasteli çok sevdiler özellikle kadife kağıt üzerine çalışmanın zevkini de ayrı yaşadılar.

 

 

Check Also

Pablo Picasso ve Eserleri

Pablo Picasso ve Eserleri Pablo Picasso Belgeseli için TIKLAYIN  

9 comments

 1. Sürekli uğraşıyorum kadife kağıt üzerine pastel çalışması ama netice alamıyorum diğer canson kağıt gibi yanlış nedir ki netice olmuyor yardımcı olurmusunuz bu konuda başlangıca nasıl başlamak gerek şimdiden teşekkür ederim

  • İlk önce tebeşir gibi olan toz pastel kadife kağıtta güzel sonuç veriyor. Kadife kağıt daha güzel yiyor bu boyayı. Sürdüğünüz yere birkaç kat toz pastel geçerek parmağınızla yedirin.

   • aynen ddiginiz gibi yaptım fakat devamlı kadife kagıdın rengi hep ön plana cıkıyor .Sizin youtube da bir calışmanız varmı acaba

    • maalesef videom yok ama katları attıkca kadife kağıdın arası dolacaktır( fazla olmamak sartı ile) calışmanız daha rahat yapabilir ve istediğiniz renk sonucuna ulaşabilirsiniz.

 2. Atölyeniz var mıdır? Nerededir? Ders veriyor musunuz? Der veriyorsanız ders takvimi ve ücretler konusunda bilgilendirir misiniz?
  Yüksel Oral
  yukseloral@yahoo.com
  Te.532 28568

 3. Gulten Hanim pastel calismasini sabitlemek icin birseyler yapilmasi gerekir mi Spray gibi falan

  • Sabitlemek için toz pastel sabitleyiciler var onları kullanabilirsiniz. İsterseniz saç spreyide işinizi görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest

Share This